• Exkurzia Poľsko_apríl 2024

V uplynulých dňoch študenti spolu s pedagógmi absolvovali exkurziu v Poľsku.

Prvý deň sme strávili v koncentračnom tábore Osvienčim a neskôr sme sa presunuli do Brezinky (Birkenau). Hrôzy tej doby na nás dýchali z každej strany. Mnohých z nás to primälo zamyslieť sa nad tým, aké máme šťastie, že žijeme v pokoji, mieri, slobode a nemusíme denno-denne čeliť strachu, ktorý zažívali ľudia uväznení vo vyhladzovacích táboroch.

Po emocionálne náročnom dni sme boli radi, že naše ďalšie kroky viedli do Wieliczky – soľnej bane, ktorá nás ohúrila. Nielen svojou výzdobou, ale aj uvedomením si, koľko ručnej práce a akú hodnotu v minulosti mala soľ, ktorú v dnešnej dobe kúpime bez problémov v potravinách. Vedeli ste, že v tom čase ste si za balvan soli mohli kúpiť polovicu dediny s jej obyvateľmi a ich majetkom? My nie a práve vtedy mnohí z nás pochopili pravý význam posolstva rozprávky Soľ nad zlato!

Našou finálnou zastávkou bol Krakow, kde sme strávili niekoľko hodín spoznávaním miestnych historických pamiatok a kulinárskych dobrôt.

Zhodnotenie exkurzie ukončíme citátom a zamyslením neznámeho autora: „Minulosť sa už zmeniť nedá, ale budúcnosť je v našich rukách.“ Narábajme s ňou preto uvážlivo.

Exkurzia Poľsko_apríl 2024

• Pozvánka na rodičovské združenie_17.4.2024

OZ rodičov a priateľov školy pri SOŠ obchodu a služieb, Lomonosovova 2797/6, 918 54 Trnava, Vás pozýva na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 17.04.2024 o 16:30 hodine v priestoroch školy.

Tešíme sa na Vašu účasť!

S pozdravom