Baileys Coffe Cup 2024

„Každá súťaž posúva pedagóga aj žiaka vpred“

Miesto: Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu  Zvolen

Dátum: 16.02.2024

Na Baileys Coffe Cup 2024 sa predstavila aj naša žiačka prvého ročníka odboru čašník, servírka Lenka Mičániová, pre ktorú to bola premiéra a vôbec vo svojom výkone nezaostala za skúsenejšími súťažiacimi. Lenke ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v ďalších súťažiach.  Veľké ďakujeme patrí aj MOV Bc. Kataríne Olšovskej za prípravu.

• Turiec International Bartender Cup 2024

2. ročník TURIEC INTERNATIONAL BARTENDER CUP 2024

Dňa 15.02.2024 sa v Martine uskutočnila medzinárodná barmanská súťaž, ktorej sa zúčastnila
              aj naša žiačka Viktória Víteková prváčka študijného odboru čašník, servírka.

Do medzinárodnej súťaže TURIEC International Bartender CUP sa zapojilo 33 súťažiacich.
              Išlo už o druhý ročník veľmi úspešnej súťaže, kedy súťažiaci pochádzajúci zo Slovenska,
              Španielska, Cypru a Čiech, preukázali svoju profesionalitu a originalitu v miešaní nápojov.
              Súťaž spočívala v tom, že študenti sa do nej zapojili s výrobou vlastného, doposiaľ
              nezverejneného originálneho drinku. Drink bol však s vopred určenými podmienkami a to v
              časovom limite 6 minút na prípravu 3 porcií.

Konkurencia bola veľká, ale Viktória sa nezľakla a prvej svojej medzinárodnej súťaži skončila v striebornom pásme.

Srdečne gratulujeme a Viki prajeme veľa ďalších skvelých úspechov na súťažiach. Príprava na takéto
              súťaže je naozaj náročná a preto ďakujeme aj p. majsterke Mgr. Martine Gríkovej.