• Barmanský kurz_apríl 2024

Stretli ste sa už s prácou barmana?

Barmanský kurz je určený záujemcom, ktorí sa chcú zdokonaliť v tejto úžasnej práci a získať certifikát SkBA, platný aj v zahraničí, vo všetkých krajinách, ktoré sú členmi Medzinárodnej barmanskej asociácie - IBA.

Vedúcim lektorom je lektor Slovenskej barmanskej asociácie (SkBA), s platnou licenciou. Certifikát Slovenskej barmanskej asociácie obdržia študenti až po absolvovaní záverečnej skúšky.

Kurz je rozdelený na niekoľko dní. V teoretickej časti sa preberajú témy z histórie barmanstva, spôsoby prípravy miešaných nápojov, základné tovaroznalectvo – prehľad destilátov, likérov, tichých vín, dezertných vín, sektov a šampanských vín, barmanský inventár, barové sklo a pod. Nasleduje praktická príprava nápojov, teda skúšanie prípravy koktailov. Pri príprave nápojov sa preberajú jednotlivé skupiny miešaných nápojov a medzinárodné nápoje zo zoznamu IBA.

Odporúčame priniesť si na výuku písacie potreby, alebo notebook.

Termín kurzu: apríl 2024

Cena kurzu: 130,00 €

Prihlásiť sa a uhradiť kurz môžete u p. majsteriek Gríkovej M. a Olšovskej K. v školskej jedálni do 15.03.2024.